הרשמה   | כניסה
מאמרים
יתרו
מאמרים - אגודות שיתופיות
 הסמכות העניינית של בורר רשם האגודות לדון בסכסוך חוזי
מאת ד"ר ישראל שמעוני, עו"ד*
 
בת"א (שלום ב"ש) 1169-03-15‏ אבי מגן נ` עמית חיים אביטבול (פורסם ב"נבו", ניתן ביום 2.6.2015), במסגרת מערכת יחסים חוזית, אשר נוצרה בין הנתבע לצורך השכרת אדמות התובעים, התגלע בין הצדדים סכסוך, ככל הנראה וכנטען- באשר למועד הפינוי וכן במסגרת אופן הפינוי של הנתבע את השטחים החקלאיים. לפיכך, הגישו התובעים כתב תביעה כנגד הנתבע בו דרשו מהנתבע, צו פינוי וסילוק יד מהשטחים השייכים לתובעים בחלקות במושב תלמי אליהו. או אז, העלה הנתבע טענה מקדמית של העדר סמכות עניינית עקב הסכם בוררות של "ניר שיתופי", ובסופו של יום, עבר הדיון לבוררות, בהתאם לתקנון האגודה של מושב תלמי אליהו (להלן: "המושב").

ראה מידע נוסף     
 סמכות הרשם למנות בורר לפתרון מחלוקת שהתגלעה בין אגודה לחבר בה
 מאת ד"ר ישראל שמעוני, עו"ד*
 
בבית המשפט העליון נדונה בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה (רעא 6358/14 ‏רובין נ` עבדון-מושב עובדים להתיישבות חקלאית שיתופית בע"מ (פורסם ב"נבו", ניתן ביום 7.5.2015). עבדון-מושב עובדים להתיישבות חקלאית שיתופית בע"מ הינה אגודה, אשר הגישה תביעה כנגד המבקש לבית משפט השלום כנגד רובין החבר בה. ההליך הוקפא והצדדים הופנו לבוררות. רשם האגודות השיתופיות (להלן: הרשם) מינה בורר. המבקש פנה לבית משפט השלום בבקשה לבטל את המינוי. הבקשה נדחתה וערעור לבית המשפט המחוזי, נדחה אף הוא.

ראה מידע נוסף     
 היקף התערבות בג"ץ בהחלטות רשם האגודות השיתופיות בענייני בוררות
מאת ד"ר ישראל שמעוני, עו"ד*
 
בבג"ץ 3650/14 גידיסי נ` רשם האגודות השיתופיות (פורסם ב"נבו", ניתן ביום 30.3.2015), נדון היקף התערבותו שלבג"ץ בהחלטות רשם האגודות השיתופיות בענייני בוררות, זאת במסגרת עתירה למתן צו על תנאי בגדרה ביקש העותר להורות על ביטול פסק דינה של עוזרת רשם האגודות השיתופיות, אשר דחתה את השגת העותר על פסק הבוררות. 

ראה מידע נוסף     
 אופן הערעור על פסק בורר שמינה רשם האגודות השיתופיות
 מאת ד"ר ישראל שמעוני, עו"ד* 
 
בבג"ץ 7152/14 ‏ידידיה משולמי נ` רשם האגודות השיתופיות (פורסם ב"נבו", ניתן ביום 12.2.2015), נדונו שתי שאלות עיקריות: 
1. בפני מי יש לערער על פסק בוררות שנתן בורר שמונה על ידי רשם האגודות השיתופיות כאשר העורר טוען לאי חברות באגודה השיתופית?
2. האם הערעור ידון גם בלי שפעל העותר קודם לעתירה לביטול הפסק למיצוי הליכי ערעורו עליו?

ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  קורות חיים ישראל שמעוני  |  גישור לפני גירושין  |  אזכורים בפסיקה  |  סרטונים להמחשה  |  פעילות חקיקתית  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
ישראל שמעוני - שמעוני ישראל-בוררות וגישור- www.shimony-law.co.il © כל הזכויות שמורות
שמעוני ישראל - בוררות וגישור מרכז עזריאלי (המגדל העגול) קומה 33 תל אביב טלפון: 03-6950093 פקס: 03-6963346
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל