הרשמה   | כניסה
מאמרים
יתרו
כתבות מן העיתונות
מציג 1 עד 16 מתוך 32 נושאים.
1 2 »
 כנס קבלנים בנוכחות ראש ממשלת רומניה
כנס קבלנים בנוכחות ראש ממשלת רומניה כנס קבלנים בנוכחות ראש ממשלת רומניה
 מאת: אליעזר לוין
 
ראש הממשלה מירון מיטרה, קרא בסוף השבוע לקבלנים ולחברות ישראליים להשתתף במיכרזים הבינלאומיים שתוציא בקרוב ממשלת רומניה, לבניית 100 אלף דירות בבוקרשט.
 

ראה מידע נוסף     
 מחלוקת בן משפטנים סביב התיקון המאפשר לערער על פסק בורר
 
מארק שון - 
כלכליסט (21.1.2009)
 
 
זמיר וסטרשנוב: זכות הערעור לא תגדיל את מספר הפונים לבוררות. המוסד הישראלי לבוררות עסקית הנהיג כבר בשנת 2004 כללים המאפשרים ערעור פנימי בפני בורר בכיר או הרכב של שלושה, אבל בפועל עד היום היו חמישה ערעורים בלבד", כך אמר לכלכליסט נשיא המוסד הישראלי לבוררות עסקית, השופט בדימוס אמנון סטרשנוב.

ראה מידע נוסף     
 בוררות בינלאומית במשרד שמעוני
 
דה מרקר (19.1.2009)
 
משרד שמעוני ושות` שבראשות ד"ר ישראל שמעוני המתמחה בפתרון סכסוכים עסקיים, בוררויות וגישורים ישראליים ובינלאומיים פתח בימים אלה מחלקה חדשה לבוררות בינלאומית עסקית. למשרד שלוחה ברומניה, הנותנת ייעוץ משפטי לחברות ישראליות ברומניה.

ראה מידע נוסף     
 חבר הכנסת גדעון סער על תיקון חוק הבוררות והוקרת יזמי השינוי

הוקרת יוזמי תיקון מס` 2 לחוק הבוררות ע"י ח"כ גדעון סער

 
"המהלך הזה הוא מהלך משמעותי מאוד כאחד האמצעים שהמטרה שלהם היא הפחתת עומס ההתדיינויות והפחתת העומס על מערכת המשפט, והוא ייבחן לאורך זמן.... אני רוצה להודות לד"ר פרץ סגל ממשרד לשני עורכי-דין מלשכת עורכי-הדין שבאו אלינו עם הרעיון – האמת היא שהם גם באו בכנסת הקודמת, אבל בכנסת הקודמת הם לא התקדמו – לעורך-דין רונן סטי ולד"ר ישראל שמעוני. הגישה המקצועית שלהם, שהיתה ביסוד ההצעה הזאת, היתה לנו לעזר רב." (דברי גדעון סער בכנסת, 5.11.08, עם אישור חוק הבוררות בקריאה שניה ושלישית בכנסת).

ראה מידע נוסף     
 70 חברות ישראליות - 31 מיליארד שקל
 
נעמה סיקולר ושי אספריל - כלכליסט (8.1.2009) 
 
מבדיקת כלכליסט עולה כי בשקלול המצב הכלכלי של המדינה, היקף השחיתות, הרגולציה והקרבה לאיחוד האירופאי, המדינה המסוכנת ביותר היא אוקראינה, בה מושקעים 1.7 מיליארד שקל, מנגד פולין היא המדינה הכי בטוחה.

ראה מידע נוסף     
 הישג ללשכה במסגרת אישור התיקון לחוק הבוררות בכנסת
 
עו"ד שמרית רגב - "לשכת עורכי הדין" (11.11.2008)
 
סעיף 29ב, שהוסף לחוק, מאפשר לצדדים לבוררות, אשר התנו כי הבורר יפסוק בהתאם לדין, לערער ברשות לבית המשפט, אם נפלה בפסק הבורר טעות יסודית, שיש בה כדי לגרום לעיוות דין. הערעור יישמע על ידי שופט אחד, ויחולו עליו ההוראות החלות על ערעור בפני בית משפט.

ראה מידע נוסף     
 יופחת העומס על בתי המשפט
 
לילך וייסמן - גלובס (5.11.2008)
 
יופחת העומס על בתי המשפט: הכנסת אישרה את התיקון לחוק הבוררות - לפי החוק החדש שיזמו חה"כ גדעון סער ועמירה דותן, צדדים להסכם בוררות יוכלו לקבוע כי ערעור על פסק בורר שנפלה בו טעות משפטית יידון בפני בית המשפט במקרה כזה יחוייב הבורר בערכאה הראשונה לנמק את פסקו.

ראה מידע נוסף     
 הצעת חוק הבוררות (ערעור על פסק בוררות) אושרה פה אחד לקריאה ראשונה

מאת ד"ר ישראל שמעוני, עו"ד*

 
הצעת חוק הבוררות (ערעור על פסק בוררות), השתס"ז –  2006 (פ/1865/17) שהוגשה על ידי חברי הכנסת גדעון סער ועמירה דותן נדונה ואושרה היום, יום ג,` ה - 18.12.07, בוועדת חוקה, חוקה ומשפט בכנסת לדיון בקריאה ראשונה. הצעת החוק נוסחה על פי עמדתם והצעתם של ד"ר ישראל שמעוני, סגן ראש לשכת עורכי הדין לשעבר וחבר הוועדה למינוי שופטים צבאיים ועוה"ד רונן סטי, יו"ר וועדת הבוררות והגישור במחוז תל-אביב בלשכת עורכי הדין  ב- 4 השנים האחרונות. הצעת החוק אושרה על ידי וועדת שרים לחקיקה וזכתה לרב מכריע של 43 תומכים ללא מתנגדים בכנסת בחודש פברואר השנה עת צלחה בהצלחה את הקריאה הטרומית.

ראה מידע נוסף     
 חוק הבוררות אושר בקריאה ראשונה
 
01.01.2008 (21:44) 
 
ביום ג` 1.1.07אישרה מליאת הכנסת פה אחד בקריאה ראשונה את הצעת חוק הבוררות (תיקון – ערעור על פסק בוררות) להפחתת העומס על בתי המשפט של ח"כ גדעון סער וח"כ עמירה דותן (קדימה).

ראה מידע נוסף     
  ניתן יהיה לערער על בוררות
 
ליטל דוברוביצקי - ידיעות אחרונות (כלכלה) ינואר 2008
 
הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הבוררות, הקובעת כי ניתן יהיה לקיים הליכי בוררות הכוללים ערכאת ערעור הסכמית מחוץ לבתי המשפט. הצעת החוק הוגשה ביוזמת חברי הכנסת גדעון סער ועמירה דותן.

ראה מידע נוסף     
 ועדת החוקה אישרה לקריאה ראשונה
 
נועם שרביט- גלובס (19.12.2007) 
 
ערעור על פסק בורר לערכאת בוררים - הצעת החוק אושרה בקריאה טרומית בלא מתנגדים, כאשר ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את תמיכת הממשלה.

ראה מידע נוסף     
ראה מידע נוסף     
 חבל ההצלה להליך הבוררות
 
ד"ר ישראל שמעוני, עו"ד* רונן סטי - "עורך דין" מאי 2006
 
הבוררות בעניין אלי ארוך וחברת כלל בטוחה חשפה את הליך הבוררות במערומיו: במקום להתדיין בסיומו לגופו של עניין, נערך דיון לגופו של אדם – הבורר.

ראה מידע נוסף     
  הממלכה
 
נועם שרביט - גלובס (פברואר 2006)
 
התבוסה הניצחת שנחלה "כלל" בבוררות מול שחקן המעו"ף, אלי ארוך,גרמה למנכ"ל החברה להנחות את עובדיו, להתרחק ממוסד הבוררות. אביגדור קפלן הוא לא היחיד שנרתע מהאוטונומיה הרחבה של הבוררים.

ראה מידע נוסף     
  ערעור על בוררות עכשיו
 
ד"ר ישראל שמעוני, עו"ד* ורונן סטי, עו"ד "הפרקליטים" דצמבר 2005
 
הבורר הוא אדם בשר ודם ועלול לטעות. זה טבעי. ואולם אין זה טבעי כי טעותו של בורר לא תתוקן. בישראל מוגשות לבתי המשפט יותר מ 1,200,000 תובענות בשנה. מספר השופטים בה: כ-600 בלבד.

ראה מידע נוסף     
 הקץ לסחבת התיקים בבתי המשפט
 
משה כהן - מעריב (9.11.2005)
 
הצעת חוק תעודד פנייה להליך הבוררות. ההצעה שגובשה על ידי עורכי הדין ד"ר שמעוני וסטי קובעת לראשונה מנגנון לערעור על בוררות.

ראה מידע נוסף     
 מאיר שיטרית: "החוק בארץ הוא צחוק. כדאי להיות עבריין"
 
"עורך הדין" נובמבר 2005 
 
שר התחבורה התארח בלשכת עורכי הדין ואמר: "אכיפת החוק במדינת ישראל רחוקה מהרמה הנדרשת בכל התחומים: האלימות הפראית, הבנייה הבלתי חוקית, אי תשלום מיסים, הקמת מפעלים מזהמים".

ראה מידע נוסף     

  
 |  ראשי |  קורות חיים ישראל שמעוני  |  גישור לפני גירושין  |  אזכורים בפסיקה  |  סרטונים להמחשה  |  פעילות חקיקתית  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
ישראל שמעוני - שמעוני ישראל-בוררות וגישור- www.shimony-law.co.il © כל הזכויות שמורות
שמעוני ישראל - בוררות וגישור מרכז עזריאלי (המגדל העגול) קומה 33 תל אביב טלפון: 03-6950093 פקס: 03-6963346
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל