הרשמה   | כניסה
ליטיגציה
יתרו
יעוץ משפטי ראשוני

כניסה להליך של יישוב סכסוכים המתנהל מחוץ לכותלי בית המשפט – יהא זה גישור, בוררות, או שילוב של השניים (הליך המכונה `יגישבור`) - מלווה פעמים רבות בהיסוסים, תהיות, חששות אך גם בתחושה חזקה של צדקת הדרך ובטחון של בעל הדין ביכולתו להוכיח עמדה זו. אולם בצד התקווה, תמיד מתגנב ללבו של אותו בעל דין גם ספק מסוים לגבי הצלחתו בהליך. זאת, לא בגלל העדר נכונות טענותיו אלא פשוט בשל אי הוודאות שבהליך משפטי בכלל ובהליכים עלומים יחסית, כמו אותם הליכים אלטרנטיביים לפתרון סכסוכים מחוץ לבית המשפט, יהיו הליכים אלה הליכים שדרכם דרך ההסכמה (כגישור) או דרך ההכרעה (כהליך הבוררות).

יתר על כן, בעל דין הגיוני וזהיר, ישקול תמיד בתבונה את סיכויי הצלחת הצד שכנגד. אך, יש לזכור כי ככל שמסלים הסכסוך, כן מתלהטות הרוחות ולכן, במצבי יריבות, יטה גם האדם הרציונאלי ובעל הנכונות הרבה ביותר לסיים המחלוקת בהסכמה ובמהירות, שלא להעריך נכונה את סיכויי הצד שכנגד. במצבי סכסוך ישנה אף נטייה שלא לקחת בחשבון כי שיהוי בהצגת טענות או ראיות ושימוש לוקה ב"ארגז הכלים" שמציע למשל חוק הבוררות-התשכ"ח, 1968, עשויים להוביל לכך שתוצאת ההליך תהיה לא רק בלתי צפויה אלא גם בלתי רצויה.

למעשה, הניסיון מלמד כי הימנעות משגיאות אסטרטגיות וטקטיות בהליכי יישוב סכסוכים מחוץ לבית המשפט, היא בעלת משמעות וחשיבות לא רק עבור הצד המתקשה בהליך או זה שידו כביכול על התחתונה. שאננותו של צד החש שידו על העליונה בהליך עלולה להובילו לוויתור על נקיטה במהלכים קריטיים וכן לוויתור – בגישור למשל - על הצעות שיובילו במהירות וביעילות לפתרון מוסכם.

`יתרו` מוסד לבוררות בע"מ, בראשות ד"ר ישראל שמעוני, עו"ד, בורר ומגשר הינו מוסד בעל ניסיון רב שנים ביישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט ובעל מומחיות מוכחת, בייצוג וייעוץ לבעלי דין ובאי כוחם, בבוררות, גישור וגישבור במגוון תחומים: סכסוכים מסחריים ועסקיים, סכסוכי בניה ונדל"ן, סכסוכי משפחה ועוד.

ניסיוננו הרב בפרקטיקה כמו גם במחקר בתחום הבוררות, מאפשר לנו במקצועיות רבה, כבר בפגישת היעוץ הראשונית:

  1. למקד את נקודת המבט של לקוחותינו בתוצאת ההליך המבוקשת
  2. לסייע להעריך הערכה שקולה וזהירה של כל שלב משלבי ההליך לפתרון הסכסוך
  3. להבין, להבהיר ולהסביר ללקוח את מצבו של כל צד להליך בכל אחד משלביו
  4. על סמך כל אלה - לאפשר לכם לבחור באסטרטגיה והטקטיקה המתאימות ביותר לניהול ההליך – אלה שיסיעו להשגת התוצאה המיטבית עבורכם בהליך ליישוב הסכסוך.

לקביעת פגישה ליעוץ משפטי ראשוני בבוררות, גישור או גישבור - מלא את הפרטים הבאים:

שם מלא:
כתובת:
עיר:
נייד:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
מתעניין ב: :בוררות גישבור גישור
הערות:
קוד אבטחה:
  *אני מאשר/ת רישום לרשימת התפוצה
 |  ראשי |  קורות חיים ישראל שמעוני  |  גישור לפני גירושין  |  אזכורים בפסיקה  |  סרטונים להמחשה  |  פעילות חקיקתית  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
ישראל שמעוני - שמעוני ישראל-בוררות וגישור- www.shimony-law.co.il © כל הזכויות שמורות
שמעוני ישראל - בוררות וגישור מרכז עזריאלי (המגדל העגול) קומה 33 תל אביב טלפון: 03-6950093 פקס: 03-6963346
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל