הרשמה   | כניסה
ליטיגציה
יתרו
יעוץ ויצוג בבוררות

על מנת לפתוח בהליך בוררות, נדרשת הסכמתם של הצדדים להליך. אולם, מרגע שקיבל הבורר סמכותו לניהול הליך הבוררות מבעלי הדין, החלטותיו, בדומה לאופן בו מוכרעת מחלוקת בבית המשפט, אינן תלויות עוד בהסכמת הצדדים. הליך הבוררות, המסתיים בפסק בוררות, יכול לפיכך להסתיים בזכיית צד אחד להליך בעוד צדדים אחרים להליך חשים מופסדים. לעתים, הצדדים להליך הבוררות, כולם, חשים כי החלטת הבורר לרעתם או לכל הפחות שלא לטובתם. לכן, חשוב לקבל יעוץ משפטי עוד טרם כניסה להליך.

עם זאת, גם אם נכנסת כבר להליך בוררות, מומלץ במהלכו לקבל יעוץ ממומחה לבוררות, זאת מאחר ומי שמצוי בעיצומם של הליכי בוררות, נתקל לא אחת במצבים בהם הצד שכנגד, עושה שימוש בטקטיקות שונות שמטרתן להכביד על ניהול ההליך (כגון: ניסיונות לדחיית מועדים ועיכוב הליכים, העלאת טענות פרוצדורליות, עיכוב תשלומים לבורר, ניסיונות להעביר את הבורר מתפקידו, פניה לבתי המשפט בבקשות ובעילות שונות ועוד).

אומנם, הניסיון ומגמת הפסיקה מלמדים כי לרוב, ניסיונות חסרי בסיס שמטרתם הכשלת הליך הבוררות, אשר אינם נתמכים בעילות מספקות, נדחים על ידי בית המשפט המעדיף לצאת להגנת מוסד הבוררות ולחיזוק האמון בו. אולם, בשל אסטרטגיה זו של אחד הצדדים, עשוי כל ההליך להפוך במידה רבה לעינוי דין ולעתים אף לגרום לפגיעה אנושה ולעיוות דין עבור הצד שכנגד המעוניין לסיים הסכסוך במהירות וביעילות.

הייעוץ המשפטי מטרתו לחזק את עמידתך האיתנה בהליך הבוררות, לספק לבעל הדין ולבא כוחו את הכלים וההכוונה הנאותה להשלמת ההליך במינימום נזק ובמקסימום תועלת. כי זאת יש לדעת – להליך הבוררות תועלות רבות על פני ניהול הליך משפטי דומה בבית המשפט. הליך הבוררות עשוי להיות גמיש יותר, אינטימי יותר, מהיר ויעיל יותר. הוא גם יכול להסתיים בהצלחה וברוח טובה ולאו דווקא במלחמת חורמה מול בעל הדין שכנגד. זאת כמובן, כאשר יש בידך הידע והכלים המתאימים לניהולו.

`יתרו` מוסד לבוררות בע"מ, בראשות ד"ר ישראל שמעוני, עו"ד, בורר ומגשר הינו מוסד בעל ניסיון רב שנים ביישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט ובעל מומחיות מוכחת, בייצוג וייעוץ לבעלי דין ובאי כוחם, בבוררות, גישור וגישבור במגוון תחומים: סכסוכים מסחריים ועסקיים, סכסוכי בניה ונדל"ן, סכסוכי משפחה ועוד.

בצד המאמצים לייצוג ראוי שלך הלקוח כצד בבוררות, אנו נערכים מראש לבחינה מתמדת של מצבך בבוררות ניסיוננו הרב בפרקטיקה כמו גם במחקר ומומחיותינו בתחום הבוררות, מאפשר לנו במקצועיות רבה - תוך הערכה שקולה וזהירה של כל שלב משלבי הליך הבוררות, של מצבו של כל צד להליך בשלבים - לייעץ לך כיצד לפעול, טרם פתיחת הליך הבוררות, בתחילתו, במהלכו ואף בסיומו. המתאימה לפעולה שתוביל לתוצאה המיטבית עבור הלקוח.

לאור ניסיוננו רב השנים בתחום הבוררות, יש ביכולתנו להעניק ללקוחותינו את הכלים המתאימים לניהול ההליך. אלה יובילו להגדלת הסיכוי לגיבוש פתרון שיהלום את התוצאה המקווה, לצמצום הסיכון הכרוך באי הוודאות שבתוצאות ההליך, לחסכון בעלויות, בזמן ובמשאבים.

הייעוץ והייצוג המשפטי המקיף אותו אנו מעניקים כולל בנית אסטרטגיה וטקטיקה לניהול הליך הבוררות עוד בטרם החל:

  1. ניסיון להגיע לפתרון מוסכם עם הצד שכנגד, החוסך בעלויות ובזמן ותורם להקטנת הסיכונים הנובעים מאי הוודאות לגבי תוצאות הליך הבוררות.
  2. הערכה של היקף הסיכונים של הלקוח בבוררות ודרכי התמודדות עמם.
  3. עיצוב כללי משחק במסגרת הסכם הבוררות
  4. ניהול משא ומתן - במידת האפשר - במקביל להתקדמות הליך הבוררות.

כאשר הליכי הבוררות כבר מצויים בעיצומם, אנו:

  1. בוחנים יחד עם הלקוח את הצעות המוגשות לפתרון הסכסוך
  2. מבצעים הערכה מתמדת של מצבך ושל מצבו של הצד שכנגד בכל אחד משלבי הליך הבוררות
  3. מציגים חלופות עדיפות ובונים אסטרטגיה וטקטיקה לפעולה הן בבוררות עצמה והן בערכאת הערעור או בבית המשפט.
 |  ראשי |  קורות חיים ישראל שמעוני  |  גישור לפני גירושין  |  אזכורים בפסיקה  |  סרטונים להמחשה  |  פעילות חקיקתית  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
ישראל שמעוני - שמעוני ישראל-בוררות וגישור- www.shimony-law.co.il © כל הזכויות שמורות
שמעוני ישראל - בוררות וגישור מרכז עזריאלי (המגדל העגול) קומה 33 תל אביב טלפון: 03-6950093 פקס: 03-6963346
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל